wtorek, 15 października 2013

Złota Jesień w Krakowie

Jak co roku, gdy po wakacyjnym urlopie zostają już tylko wspomnienia i liczne zdjęcia, rodzice udają się do pracy, a dzieci do szkoły lub na studia, mając przed sobą perspektywę rozpoczynającego się roku szkolnego/akademickiego.

1 października rozpoczął się sezon akademicki, do Krakowa po raz kolejny przybyły rzesze studentów, to też od tego dnia każdego roku Kraków staje się ponad milionową metrolopolią, a konkretnie 1,1 mln osób mieszkających na terenie Krakowa wg danych MPWiK, co stanowi sporą różnicę w stosunku do 760 tys. zameldowanych na terenie miasta i 1,3 mln w obszarze metropolitarnym ( aglomeracja ).

Październik często bywa jednym z  najgorszych miesięcy, gdyż wiele osób musi się nauczyć miasta. Wszechobecne korki, tłok i ścisk w pojazdach komunikacji miejskiej. Do tego dochodzą coraz krótsze i chłodniejsze dni oraz perspektywa zbliżającej się zimy. U wielu osób te wszystkie czynniki wywołują tzw. jesienną depresję.

Śpiesząc się czy to do pracy, czy to szkoły, często w złym humorze z wymienionych wyżej powodów, często nie mamy czasu zauważyć, że jesień przy wszystkich swoich wadach, jest bardzo pięknym okresem i posiada unikalne walory estetyczne.

Warto więc wygospodarować odrobinę czasu i wybrać się na jesienny spacer do parku i docenić uroki złotej polskiej jesieni, zwłaszcza, że większość ludzi zimą nie będzie miała najmniejszej ochoty się gdziekolwiek ruszać z domu na wszechobecny mróz. Jest to więc ostatni moment, by się trochę rozerwać przed zapadnięciem w "zimowy sen" i wyczekiwaniem nadchodzącej wiosny.

A tymczasem prezentuję garść zdjęć wykonanych podczas tegorocznej jesieni w różnych miejscach na terenie Krakowa.

Aleja Waszyngtona

Zamek w Przegorzałach

Kaczki na Zalewie Nowohuckim

Wyspa na Zalewie Nowohuckim

Zalew Nowohucki w całej okazałości

Jeszcze raz kaczki

Ponownie wyspa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz